Tournament Champion

Aktualności

9. kolejka I Polskiej Ligi Bilardowej

Tournament Champion BC Mario Mikołów Mistrzem Polskiej Ligi Bilardowej 2011!

Nie było sensacji w ostatniej serii spotkań i zespół Tournament Champion BC Mario Mikołów zdobył upragniony tytuł mistrzowski.

Dominik Zając, Mariusz Roter, Tomasz Kapłan i Mateusz Śneigocki w pierwszym meczu z Pino Ventor Dębica zdobyli 3 punkty i już w tym momencie zagwarantowali sobie złoty medal.

Tegoroczną edycję I Ligi wygrali faworyci. Po transferach Mateusza Śniegockiego i Tomasza Kapłana to właśnie BC Mario wymieniany był jako kandydat numer 1 do złota. Ligowe statystyki mówią wszystko. Najskuteczniejszym zawodnikiem został Mateusz Śniegocki, który wykazał się stuprocentową skutecznością. W pierwszej "piątce" mamy jeszcze dwóch zawodników Tournamet Champion - Tomasza Kapłana i Dominika Zająca.Żródło: Polski Związek Bilardowy

8. kolejka I Polskiej Ligi Bilardowej

8. kolejka już za nami

Ósma kolejka I Polskiej Ligi Bilardowej wreszcie dała odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Tytuł mistrzowski prawdopodobnie powędruje do zespołu Tournament Champion BC Mario Mikołów. Na podium realne szanse mają już tylko 4 zespoły. Z pierwszą ligą już teraz żegnają się bilardziści Farum Attelier Cafe Warszawa i Virtua Games Ostrów Wielkopolski.

Relacja meczu: Tournament Champion BC Mario Mikołów - Virtua Games Ostrów Wielkopolski - 4:0, 4:0

Mecz raczej bez niespodzianek. Zawodnicy z Ostrowa przyjechali do Mikołowa bez swojego najlepszego zawodnika Patryka Brylla. Pierwsza odsłona meczu to szybkie prowadzenie mikołowian 2:0. Śniegocki i Kapłan nie dali swoim przeciwnikom żadnych szans. „Śniegu" pokonał Kubickiego 10:2 w 10-bil a Kapłan w trzecim podejściu popisał się breakiem 117. W tym momencie na pozostałych stołach widniały wyniki remisowe - 5:5. Zwycięstwo BC Mario zapewnił Mariusz Roter wygrywając w 9-bil z Jackiem Walterem 10:6. Po chwili Dominik dołożył ostatnie oczko w „ósemkę".Trzeba przyznać że Arek Giernalczyk dzielnie stawiał opór o czym świadczy wynik 10:8.

W drugim meczu zawodnicy z Mikołowa od początku uzyskali przewagę we wszystkich meczach. Dominik zdemolował 10:2 Kłokowskiego w 10-bil a Kapłan pokonał w 14/1 Waltera 100:34. Roter i Śniegocki prawie równocześnie zakończyli swoje pojedynki na swoją korzyść. Pewne 6 punktów  pozwoliło wysunąć się drużynie z Mikołowa na I miejsce w tabeli.

Żródło: Polski Związek Bilardowy


7. kolejka I Polskiej Ligi Bilardowej

7 kolejka już za nami

Podczas wczorajszych spotkań nie było niespodzianek. Wszystkie cztery pojedynki zakończyły się wynikami, jakie przed rozpoczęciem kolejki obstawiane były przez bilardowych specjalistów. W Sokółce, tak jak można było się spodziewać, zwycięstwo i przegrana gospodarzy. Podział punktów wykorzystały pozostałe zespoły i mamy w tej chwili zmianę na pozycji lidera. Ligowy „komplet" na swoje konto dopisały drużyny Tournament Champion BC Mario, Nosan oraz Pino Ventor Dębica.

Relacja meczu: Trefl Sopot - Tournament Champion BC Mario Mikołów - 0:4, 0:4

Spotkanie drużyn z Sopotu i Mikołowa miało przebieg taki jak zakładano. Zawodnicy Trefla walczą o utrzymanie a drużyna ze Śląska mierzy w najwyższe cele. Różnica punktowa jak dzieli te dwa kluby w ligowej tabeli była zauważalna w obu spotkaniach. Pierwszy mecz wygrany przez gości 4:0 był wyrównany tylko w pierwszych chwilach spotkania. Po oswojeniu się z salą i stołami zawodnicy z Mikołowa pewnie pokonali gospodarzy, inkasując pierwsze 3 punkty. W pojedynku rewanżowym historia z początku pierwszego meczu już się nie powtórzyła i przewagę o razu zyskali goście. Po godzinie gry było wiadomo, iż główny pretendent do złota w Polskiej Lidze Bilardowej zdobędzie Pomorze i komplet punktów. Trefl aby myśleć o występach w ekstraklasie w przyszłym sezonie, musi w dwóch ostatnich kolejkach powiększyć przewagę nad Virtua Games i Farum Attelier Cafe.

źródło: Polski Związek Bilardowy


6. kolejka I Polskiej Ligi Bilardowej
Za nami 6 kolejka rozgrywek.
Nasz zespół w pierwszej rundzie pokonał dotychczasowego lidera tabeli 3:1, a w rundzie rewanżowej zremisował 2:2.

To zwycięstwo daje nam szansę zawalczyć o pierwsze miejsce.
Przed nami jeszcze 3 pojedynki, jednak z drużynami usytuowanymi niżej w tabeli.
Za to nasz rywal ma przed sobą spotkania z 2 silnymi przeciwnikami.
Trzymajmy zatem kciuki.


Relacja meczu: Tournament Champion BC Mario Mikołów - Nosan Kielce

Spotkanie okrzyknięte zostało szlagierem numer jeden szóstej kolejki. Zawodnicy z Mikołowa w tym meczu musieli szukać zwycięstwa i odrobieniu straty punktowej do Nosanu. W pierwszym spotkaniu Mikołów wystawił swój tradycyjny skład: Zając w 8-bil, Roter w 9-bil, Śniegocki w 10-bil i Kapłan w 14/1. Kielczanie spodziewał się raczej takiego ustawienia i po krótkim namyśle dopasowali swoich zawodników. Tournament Champion BC Mario od początku zaatakował. Mariusz Roter prowadził z Michałem Turkowskim 2:0 a Mateusz Śniegocki z Bartoszem Rozwadowskim 4:0. Tomek Kapłan punktował Karola Skowerskiego 30:2, jedynie Radosław Babica wygrywał z Dominikiem Zającem 3:1. W dalszej części meczu Kapłan kontynuował swoje dzieło i nie dał żadnych szans Karolowi, kończąc spotkanie w 3 podejściach wynikiem 100:1. Mateusz również gładko pokonał Rozwadowskiego 10:3 i Mikołowianie prowadzili już w całym spotkaniu 2:0. Na pozostałych stołach Turkowski odrobił początkowe straty i prowadził z Roterem 6:2. Dominik za to toczył bardzo wyrównany pojedynek z Babicą. Roter doprowadził do wyniku 9:8 w czym bardzo pomogły mu 4 białe z rozbicia Kielczanina. Teraz jednak szczęście było po stronie Turkowskiego. Michał przypadkowo wbił bilę numer 2 i doprowadził do remisu. W ostatniej partii szala zwycięstwa przechylała się raz w jedną, raz w drugą stronę i kiedy wydawało się że Mariusz ma prosty układ na zakończenie meczu, biała po wbiciu bili numer 7 nieoczekiwanie stanęła w trudnej pozycji do bili numer 8. Mariusz zagrywa odstawną i daje szansę Michałowi na trudne wbicie. Turkowski jednak pudłuje i zostawia kulę dość blisko łuzy. Nerwy i trochę niewygodne ułożenie ręki dają jednak o sobie znać. „Mario" nie wbija ósemki dodatkowo popełniając faul wbijając białą do łuzy. Takiej szansy Michał już nie marnuje i ze stoickim spokojem umieszcza 2 bile w łuzie. Cała uwaga kibiców przenosi się teraz na mecz Zając-Babica, gdzie Dominik po bardzo dobrej grze doprowadza do wyniku 9:5. Trzebaw tym miejscu wspomnieć, iż Zając delikatnie mówiąc nie ma najlepszych statystyk z Babicą. Tutaj jednak gra bardzo skoncentrowany i jest na najlepszej drodze do zwycięstwa. Radek urywa jeszcze jedną partię. Gdy wydaje się że zdobędzie kolejny punkt, w kolejnym rozbiciu zagrywa złą odstawną, co bezlitośnie wykorzystuje Dominik zdobywając upragnione zwycięstwo dla siebie jak i dla całej drużyny z Mikołowa.
W meczu rewanżowym obie drużyny zmieniły rozstawienie. Tym razem w 8-bil spotkali się Śniegocki ze Skowerskim, w 9-bil Zając z Rozwadowskim, w „dziesiątkę" Roter z Babicą a w 14/1 Kapłan z Turkowskim.


Śniegocki po bardzo dobrej grze zaledwie w 40 minut rozprawił się ze Skowerskim 10:2. Kapłan nie bez problemów ale jednak pokonał Turkowskiego popisując się breakami w wysokości 50 i 46 punktów. Michał również zanotował niezłe podejście (47 punktów), jednak  w końcówce popełnił prosty błąd definitywnie tracąc szanse na zwycięstwo. Już 2:0 prowadzi Tournament Champion i po raz kolejny wygrana jest w rękach Zająca i Rotera. Dominik tym razem nie dał rady Rozwadowskiemu ulegając 6:10. Na placu boju pozostał już tylko Roter i Babica. Wynik 9:8 dla Radka, jednak przy stole jest Mariusz. Niedokładna odstawna na bilę numer 7 daje szansę na ofensywny strzał. Babica jest mistrzem w wykorzystywaniu takich błędów, pewnie więc umieszcza w łuzie kulę obiektową, ostatecznie zwyciężając 10:8. Mecz rewanżowy kończy się wynikiem 2:2.
Zawodnicy Tournament Champion BC Mario Mikołów są bardzo zadowoleni z wyniku. Przed meczem na taki właśnie rezultat liczyli. 3 punkty do Nosanu zostały odrobione i w dalszym ciągu jest szansa na złoty medal. Teraz przed Mikołowem 3 mecze z teoretycznie słabszymi zespołami. Trzeba jednak zachować koncentrację gdyż nie można sobie pozwolić na stratę ani jednego punktu. Wielkie podziękowania dla kibiców za gorący doping a w szczególności dla licznej grupy fanów drużyny z Kielc, która przybyła na mecz.
Mariusz Roter

źródło: Polski Związek Bilardowy


5. kolejka I Polskiej Ligi Bilardowej

5. kolejka I Ligi 2011 już za nami.


Relacja meczu: Metal Fach LP Sokółka - Tournament Champion BC Mario Mikołów

Punktualnie o godzinie 12:00 w Sokółce rozpoczął się „szlagier" 5 kolejki pomiędzy LP Metal-Fach Sokółka a BC Mario Mikołów. Przed meczem typowano podział punktów, i Ci którzy stawiali na taki rezultat mieli rację. W pierwszym spotkaniu padł wynik 0:4. Znakomicie grająca drużyna gości i sporo prostych błędów gospodarzy wpłynęły na taki rezultat. Dominik Zając wygrał w 8-bil z Konradem Piekarskim 10:5 nie robiąc w meczu żadnego błędu. Kudlik uległ 41:100 Tomkowi Kapłanowi. Trzeba jednak powiedzieć, iż mecz ten nie stał na wysokim poziomie. Wiele prostych błędów z obu stron i najwyższy break nieco ponad 30 to jednak trochę za słabo jak na I Lige. Na 3:0 swój zespół wyprowadził Mateusz Śniegocki, pokonując Huberta Łopotko 10:4. O honorowy punkt dla gospodarzy w 9-bil walczył Krystian Piekarski z Mariuszem Roterem. Przy stanie 7:9 zawodnik z Mikołowa nie wbił bili numer 6, zostawiając ją blisko łuzy. Biała jednak skleiła się z „dziewiątką" i bezpośrednie zagranie nie było możliwe. Tutaj zawodnik z Sokółki popisuje się trudnym strzałem i wbija „zieloną" wysyłając białą na 2 bandy. Potem jeszcze trudne wbicie i mamy 8:9. Partia z kija 9:9. W decydującej partii rozbicie należało do Rotera i to właśnie on dyktował warunki tego rozbicia zagrywając odstawne. Po jednej z nich dobra pozycja i mamy 4:0 dla Mikołowa. Po krótkiej przerwie przystąpiliśmy do rewanżu. Pary pozostały bez zmian. Tym razem to się dla gospodarzy opłacało. Było bardzo blisko, żeby wszyscy sokółczanie wzięli rewanż za I mecz. Krystian Piekarski po bezbłędnej grze od wyniku 5:5 wygrał z Roterem 10:8. Konrad Piekarski wziął udany rewanż i pokonał Dominika Zająca 10:8. Piotr Kudlik pokonał Kapłana 100:44, kończąc mecz wbijając 77 kul. Jedynie rewanż nie udał się Hubertowi Łopotko, który uległ Śniegockiemu 10:9. Oba zespoły dopisały po 3 punkty na swoje konto.

źródło: Polski Związek Bilardowy


4. kolejka I Polskiej Ligi Bilardowej

Za nami 4 kolejka rozgrywek.

Tym razem nasza drużyna przyjmowała konkurentów na własnym boisku.
W pierwszym meczu pomiędzy Tournament Champion BC Mario Mikołów a Konsalnetem Warszawa zaczęło się dobrze dla gospodarzy,Mateusz Śniegocki wygrywa gładko w 10-bil z Mieszkiem Fortuńskim. Za chwilę już jest w meczu 1:1, Sławek Nowak pokonuje w 9-bil 10-9 Mariusza Rotera. Wszystkie oczy zwrócone na Mistrza Europy Tomasza Kapłana, który niestety przegrywa z Wojtkiem Szewczykiem w 14/1. Ostatni mecz w 8-bil ,decydujący o remisie efektownym skokiem na czarną kończy Dominik Zając wygrywając z Markiem Derkiem.
Drugi mecz to rewanż w 9-bil pomiędzy Nowakiem i Roterem, który tym razem rozstrzyga na swoją korzyść Mariusz wysoko pokonując 10-4 Sławka. Za chwilę trudną kombinacją na 10 popisuję sie Mateusz Śniegocki w meczu z Wojtkiem Szewczykiem i gospodarze wychodzą w meczu na prowadzenie 2:0. Do szczęścia potrzeba zwycięstwa albo Kapłana albo Zająca. Niestety Kapłan w nerwowej końcówce ulega Mieszkowi Fortuńskiemu w 14/1 a Derek bierze rewanż na Zającu i wygrywa zdecydowanie w 8-bil.
Nepewno apetyty gospodarzy były większe ale drużyna z Warszawy to obrońca tytułu z zeszłego roku i wynik można uznać za sprawiedliwy podział punktów. W drużynie Konsalnetu wszyscy zawodnicy wygrali i przegrali po jednym meczu , w drużynie Tournament Champion tylko Mateusz Śniegocki komplet zwycięstw , Roter i Zając po jednym zwycięstwie i porażce, Kapłan, niestety dla gopspodarzy ,dwie porażki w swoją koronną odmianę 14/1.
Następny mecz Tournament Champion BC Mario Mikołów gra na wyjeździe w Sokółce i będzie musiał postarać się o punkty.


3. kolejka I Polskiej Ligi Bilardowej

Za nami 3 kolejka rozgrywek I Ligii Bilardowej. 

Znowu mamy powód do dumy bo nasza drużyna spisała się na medal, rozgramiając zespół z Tomaszowa Mazowieckiego 3:1 i 4:0.
Wygrana plasuje Tournament Champion BC Mario na 3 miejscu rankingu Polski. Trzeba przy tym zaznaczyć, że drużyny z pierwszego i drugiego miejsca rozegrały już po 6 meczy, a nasz zaspół dopiero cztery.
Są zatem wielkie szanse, że po kolejnych meczach będzie niekwestionowanym liderem.
Trzymamy mocno kciuki z niecierpliwością oczekując 15 maja i czwartej kolejki rozgrywek ekstraklasy.


Relacja meczu: Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki - Tournament Champion BC Mario Mikołów - 3:1, 4:0

Nie takiego wyniku spodziewał się dwukrotny mistrz Polski z lat 2008 i 2009. W tym sezonie mikołowski klub wzmocnił się niesamowicie, pozyskując Mateusza Śniegockiego i Tomasza Kapłana, jednak w „Duecie" grają bardzo doświadczeni zawodnicy, którzy są w stanie wygrywać z każdym. Pojedynki indywidualne nie zachwycały poziomem sportowym. W drużynie gospodarzy zawiedli bracia Skoneczni i Piotrek Ostrowski. Jedyny mały punkcik zdobył Michał Czarnecki, wygrywając w pierwszym meczu z Mariuszem Roterem. Drugie spotkanie to szybkie prowadzenie gości po zwycięstwach Zająca i Śniegockiego. Pojawiłaby się szansa na remis, gdyby Mariusz Skoneczny przy stanie 9:9 nie spudłował prostej kombinacji na bilę numer „9". 3:0 dało już pewne 6 punktów Tournament Champion i ostatni mały punkt dołożył również Tomek Kapłan, wygrywając w 14/1 z Piotrem Ostrowskim. Niedzielny wynik stawia zespół z Tomaszowa w kiepskiej sytuacji. Drużynę wyprzedziły Tournament Champion i Nosan, które w dodatku mają rozegrane o dwa spotkania mniej.
żródło: Polski Związek Bilardowy


1. i 2. kolejka I Polskiej Ligi Bilardowej

Pierwsza i druga kolejka rozgrywek roku 2011 za nami.

W pierwszej kolejce drużyna pauzowała, natomiast w drugiej 13.02.2011 dała pokaz dokonałej gry wygrywając z Farum Attelier Cafe 3:1.

13.02.2011 rozpoczął się drugi etap w walce o tytuł Drużynowego Mistrza Polski 2011. Po raz pierwszy przy stołach bilardowych zobaczyliśmy przebudowany zespół Mario Mikołów. Przypomnieć należy bowiem, że drużyna z Mikołowa dokonała w tym sezonie największych wzmocnień pozyskując Tomasza Kapłana i Mateusza Śniegockiego. Mając jeszcze w składzie Dominika Zająca i Mariusza Rotera stała się więc jednym z pretendentów do złotego medalu. W pierwszym pojedynku zawodnicy Mario gościli stołecznego beniaminka zespół Farum Attelier Cafe. Wystąpili  bez Mateusza Śniegockiego, ten bowiem walczył w zawodach Pucharu Europy we Francji, a szefostwo klubu z Mikołowa doszło do wniosku, że nie widzi konieczności zmiany terminu spotkania i poradzi sobie bez jednego ze swych „asów”.


Relacja meczu: Tournament Champion BC Mario Mikołów - Farum Attelier Cafe Warszawa

W pierwszym meczu zdecydowanie i nie pozostawiając przeciwnikom wiele do mówienia Tomasz Kapłan pokonuje w 14/1 Mateusza Grodeckiego (100:12) a Dominik Zając w „ósemkę" Andrzeja Guzanowskiego (10:5). Bardziej zacięte spotkanie stacza Mariusz Roter z Sebastianem Szymkowskim, wygrywając ostatecznie dwoma punktami w „dziewiątkę". O sensację ociera się pojedynek w „dziesiątkę" pomiędzy Adamem Kuryłkiem a Arkadiuszem Maciołem, w którym Macioł przegrywając 2:9 winduje wynik do przegranej 10:8. W pierwszym starciu Mikołów pokonuje Warszawę 3:1.

Mecze rewanżowe kończą się takim samym stosunkiem zdobytych „dużych punktów". Kapłan w „dziewiątkę", do czterech, ogrywa Szymkowskiego. Zając w „dziesięć bil" oddaje Kuryłkowki tylko jeden punkt. Dosyć męczący w końcówce pojedynek w 14/1 srozgrywają Roter z Jakubem Stysiem, zakończony mikołowskim zwycięstwem 100:67. Najdłużej trwa mecz w „ósemkę" pomiędzy Arkadiuszem Calikiem a Andrzejem Guzanowskim, który przewagą jednego punktu, przynosi jedyne zwycięstwo warszawskiej drużyny.

Podczas drugiej kolejki pauzowali bilardziści Nosanu Kielce. W fotelu lidera zasiedli mistrzowie Polski z poprzedniego sezonu - Konsalnet Warszawa. Sytuacja jeszcze może się zmienić, gdyż dotychczasowy lider - Pino Ventor Debica - zagra na własnym terenie z drużyną Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki 20 lutego. Mecz został przełożony z powodu startów w Pucharze Europy dwóch kadrowiczów występujących w barwach „Dachów" - Piotra Ostrowskiego i Mariusza Skonecznego. Kolejna, trzecia już runda I Ligi rozegrana zostanie 10 kwietnia. Szlagierem kolejki z pewnością będzie mecz pomiędzy Tournament Champion BC Mario Mikołów a Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki.
BC Mario

źródło: Polski Związek Bilardowy.

Wyni
ki indywidualne drugiej rundy:

Dominik Zając

8 bil
10:5

Andrzej Guzanowski

Mariusz Roter

9 bil
10:8

Sebastian Szymkowski

Arkadiusz Macioł

10 bil
8:10

Adam Kuryłek

Tomasz Kapłan

14/1
100:12

Mateusz Godecki


Wyniki indywidualne rundy rewanżowej

Arkadiusz Calik

8 bil
9:10

Andrzej Guzanowski

Tomasz Kapłan

9 bil
10:4

Sebastian Szymkowski


Copyright © 2010 Tournament Champion. Wszelkie prawa zastrzeżone .
Realizacja: i-Solution.pl